Atsparios dilimui ir higieniškos liejamųjų grindų dangos epoksidinių dervų pagrindu
Jos puikiai užsirekomendavo kaip grindys, puikiai tinkančios maisto pramonės įmonėse.
Medžiaga yra inertiška, tad nereaguoja patekus ant grindų vandeniui, kraujui, plovikliams, alyvai, spiritui. Dangos paviršiui nebaisios apkrovos, kurias grindims sukelia veikiantys įrenginiai, gaminių laikymo sistemos, krautuvai.
Dangos epoksidinės dervos pagrindu puikiai tinka mėsinėms, sūrinėms, konservų, riebalų ir aliejaus gamykloms, vaisių ir daržovių bazėms, konditerijos fabrikams, miltų ir kruopų gamykloms, produktų sandėliams.
Kadangi pagrindinė medžiaga yra epoksidinė derva, būdinga dangos savybė yra tai, kad susilietus su ja metaliniams daiktams kyla itin mažai kibirkščių. Todėl šią dangą galima įrenti vyninių, alaus daryklų ir stiprių alkoholinių gėrimų gamyklų darbinėse zonose.
Net jeigu gamybos metu susidaro didelė garų koncentracija, gaisro pavojus nėra.
Į ką atsižvelgti užsakant grindis maisto pramonės įmonei
Grindų dangoms, įrengiamoms maisto pramonės įmonėse, taikomi keli reikalavimai:
- Gebėjimas atlaikyti vibraciją. Maisto pramonės įmonėse intensyviai naudojami rūšiuotuvai, separatoriai, centrifugos. Šie įrenginiai sukelia gana didelę vibraciją. Tad svarbu, kad jos veikiamos grindys nepradėtų greitai deformuotis, kreivintis.
- Paprastas valymas ir dezinfekavimas. Svarbu, kad būtų galima taikyti valymą garais su slėgiu, taip pat valymą šlapiuoju ir sausuoju būdu. Kartu vertinga grindų savybė yra savaiminio išsivalymo funkcija. Pavyzdžiui, cechuose, kuriuose dorojamos skerdenos, ant grindų neturi likti įsigėrusių riebalų ir kraujo dėmių, o vaisvandenių gamybos cechuose – uogų, vaisių dėmių.
- Atsparumas taškinėms mechaninėms apkrovoms. Įskaitant tas, kurias sukelia krintančios skerdenos, metaliniai įrankiai.
- Atsparumas dinaminėms apkrovoms, kurių neįmanoma išvengti perkeliant tarą.
- Netoksiškumas. Mažiausios medžiagos dalelės neturi kelti pavojaus dėl nuotekų taršos
- Neslidumas. Remiantis statistikos duomenimis, 20 proc. sužalojimų maisto pramonės įmonėse patiriama dėl slidžių grindų.
- Puikios hidroizoliacinės savybės. Anksčiau perdirbimo ir gamybos patalpose buvo įrengiamos tradicinės betoninės ir cementinės grindys. Jos negalėjo užtikrinti drėgmės nelaidumo.
Geriausiai pasirodė grindų dangos polimero ir cemento pagrindu. O patikimiausios yra daugiasluoksnės liejamosios grindys. Jas įrengiant taip pat reikalingas betonas, tačiau jis naudojamas išimtinai kaip pagrindas. Ant jo įrengiami dar keli sluoksniai: gruntinis, bazinis, išviršinis. Ir visų jų sudėtyje yra epoksidinių dervų.
Norite užsisakyti grindis maisto pramonės įmonei, kurios visiškai atitiktų tokius griežtus reikalavimus? Rinkitės HAUPTMANN grindų dangas. Sandėlyje turime įvairaus storio dangų.
Galite užsisakyti bet kokį reikiamą medžiagos kiekį, išsirinkę pageidaujamą spalvą iš mūsų siūlomo asortimento.
Kaip pasirinkti grindis maisto pramonės fabrikams ir gamykloms
Pigiausios maisto pramonės įmonei tinkamos grindys – tai plonasluoksnė 0,4–0,8 mm storio danga. Tačiau tokių grindų taikymo sritis yra gana maža. Jos tinka tiktai patalpoms, kuriose technikos judėjimas yra vidutinis, o apkrovos – palyginti nedidelės.
Renkantis dangos storį (2 mm, 3 mm, 4 mm) reikia atsižvelgti į šiuos veiksnius:
- 1. Kokiu intensyvumu per šią zoną važinės mini technika.
- 2. Kokie įrenginiai bus naudojami įmonėje, ar jie sukurs vibraciją, ar susidarys garų.
- 3. Kokios bus naudojamos dezinfekavimo priemonės.
- 4. Kokios agresyvios medžiagos bus naudojamos gamybai (rūgštys, šarmai).
Kuo agresyvesnė aplinka, kuo intensyviau naudojama patalpa, tuo didesni reikalavimai dėl dangos storio.
Maisto pramonės įmonėse dažniau įrengiamos dangos, kurių sluoksnio storis yra 1,5–3,5 mm. Kad nenuviltų dangos kokybė ir danga būtų ilgaamžė, grindis reikia įrengti itin kruopščiai. Pagrindą specialistai ruošia šlifuodami deimantiniais diskais arba apdirbdami šratasraučiu. Visas pagrindo nuoskilų vietas reikia kruopščiai užtaisyti prieš liejant grindis.
Ekstremaliausia aplinka, ir, atitinkamai, griežčiausi reikalavimai – cechuose.
Tai gali būti įvairūs cechai – mėsos perdirbimo, majonezo gamybos, alaus, giros, vaisvandenių gamybos įmonės.
Įrengiant grindis mėsos perdirbimo įmonėse itin svarbu atsižvelgti į smūgines apkrovas. Cechuose, kuriuose gaminamas majonezas, ypač svarbus dalykas yra cheminis dangos medžiagos stabilumas. Gėrimus gaminančioms įmonėms reikalingos grindys, kurių dangai būdingas didelis gniuždomasis stipris, atsparumas išlinkimui, temperatūros ir slėgio pokyčiams.
Įsigijus HAUPTMANN produkciją savo įmonėje galima įrengti gamybos tokias grindis, kurios visiškai atitiks higienos normas ir užtikrins ilgą dangos eksploatavimo laiką. Rinktis tikrai yra iš ko. Yra ką naudoti maisto pramonės kompleksuose.